Individuální lekce (až 90 minut)


Lekce, kdy je péče věnována pouze Vám a cviky jsou vybrány dle vašich momentálních potřeb a možností. Ať už Vás trápí bolest zad či kloubů, povolené břicho, diastáza nebo inkontinence a nemůžete / nechcete se přihlásit do žádného z vypsaných kurzů, ale přesto máte zájem věnovat se svému tělu a zdravé formě cvičení, můžeme hledat cestu za lepší kondicí společně. 

První setkání obvykle trvá 1,5 hodiny, kdy se obeznámím s vašimi případnými obtížemi i očekáváními a vy se začnete seznamovat s principy cvičení. Aby je tělo začalo skutečně vnímat, je ideální absolvovat následně alespoň 5 lekcí. Pokud máte již za sebou některý z kurzů, můžeme přímo navázat a řešit vaše konkrétní obtíže. Je také možné domluvit si individuální lekci pro 2 - 3 klienty nebo cvičení pro soukromou skupinku.

Skupinové lekce (od 60 minut)

Kurzy zdravotního cvičení- aneb vnímej své tělo.
Skupinové lekce vedu převážně formou uzavřených kurzů, která mi dává možnost své klienty v ustálené skupince lépe poznat a jim zase šanci většího pokroku a lepších výsledků. I zde se snažím o maximálně individuální přístup - dohlížím na správné provedení cviků, případně uzpůsobuji jejich náročnost aktuálním možnostem klienta. Na lekcích využíváme různých pomůcek jako jsou malé míče, masážní míčky (ježci), pěnové válce, židle či obyčejný ručníky. A také různé anatomické modely s jejichž pomocí si vysvětlujeme, co a jak v tělě funguje. 

Platba se provádí předem za dané období.

Skupinová lekce - Kurz zaměřený na ZÁDA BEZ BOLESTI, DIASTÁZU a PÁNEVNÍ DNO 

(1 lekce trvá 75 min)

Kurz vhodný pro klienty jakéhokoli stáří, kteří na svém těle řeší některou z obtíží, jako je bolest zad či kloubů, diastáza, inkontinence, snížená hybnost, nebo se zkrátka ve svém těle necítí dobře a svým obtížím chtějí přijít na kloub. Tento kurz je ideální pro ty z Vás, kteří se mnou doposud necvičili a rádi by začali úplně od píky.

Je ideální i pro ženy po porodu, které se tak mohou opečovávat s jemností, kterou si jejich tělo právě zasluhuje.  Stejně tak ale lekce mohou být velkým přínosem i pro ty, které těhotenství teprve čeká. Jejich tělo se následně lépe vyrovná se změnami, které toto období přináší.

Na lekcích si vysvětlíme si, jak je správné nastavení páteře, pánve a také dýchání provázáno s diastázou, pánevním dnem i bolestí beder a samozřejmě budeme cvičit tak, abyste to následně zvládly i v klidu domova. Současně se dozvíte, jak si nové pohybové návyky přenášet do denních činností, ať jde o péči o miminko či pracovní dny v kanceláři (neboť i právě židli ke cvičení využíváme), a odlehčit si tak v běžném životě od případných bolestí.

Kurz se ponese v komorním duchu, aby byl dostatek času pro každého z vás, přičemž doba 75 minut nám dovolí teorii i praxi v klidu zvládnout.

Správné držení těla, jakožto prevence bolesti zad, je zkrátka důležité pro každého z nás a v každém věku! 

Skupinová lekce - Kurz ZDRAVÁ ZÁDA & STŘED TĚLA (6O minut, pololetní kurz)

Tyto lekce zdravotního cvičení jsou určeny všem, kteří se chtějí zdravě a funkčně hýbat, naučit se používat hluboké svalstvo i klouby ve správném rozsahu tak, aby nám tělo dlouho sloužilo. Krůček po krůčku se budeme seznamovat se svým tělem, a to doslova od hlavy až k patě. Naučíme se jak správně sedět, stát, ležet, chodit nebo zvedat břemena (at už jsou to děti, nákup nebo pytle cementu), jak rozhýbat pánev a páteř, jak si krátce a efektivně zacvičit na procházce nebo v kanceláři či jak si nové poznatky přenášet do svých oblíbených sportovních aktivit. A to vše se zapojením středu těla. 

Někdy je lekce klidnější, někdy silovější, někdy se spolu i zasmějeme a ideálně na chvíli zapomeneme
na všední starosti. Na věku, pohlaví a aktuální kondici nezáleží.

Skupinová lekce - Kurz FUNKČNÍ TĚLO S PRVKY JOGY (6O minut, pololetní kurz)

Lekce funkčního pohybu s větším zastoupením jogových ásán i dechových a relaxačních praktik. Ani v tomto kurzu neopustíme pomůcky, jako jsou ježci, malé míče či pěnové válce, tudíž součástí lekcí nadále budou autorelaxační techniky, které jsou pro naše tělo tolik přínosné.

V kurzu Vás provedu pozdravem Slunci i pozicemi bojovníků a dalšími prvky, abychom se společně procvičili až k sestavám cvičených ve flow, tedy plynutí- nejenom těla, ale i mysli.

Nicméně prvotním aspektem i v těchto hodinách zůstává důraz na správné navedení do všech pozic, jejich přizpůsobení Vašim konkrétním potřebám a také pochopení, v čem nám mohou být nápomocné, když se provedení zhostíme správným způsobem.

Lekce pro všechny, kteří chtějí s jogou začít nebo ji mají chuť  okusit v trochu jiném podání- šetrně a s respektem k našemu tělu. Tělu západního a velkou měrou sedícího světa.


Cvičící soboty a workshopy


Cvičící soboty a workshopy zdravého pohybu jsou jednorázové akce na různá témata (např. diastáza a pánevní dno, core - síla středu) vypisované většinou v sobotních dopoledních časech, kde se prolíná praxe s trochou teorie a kdy se ve zkratce můžete seznámit s touto formou cvičení. Čili pokud nemáte prostor a čas chodit cvičit pravidelně, i takováto událost pro vás může být přínosem. 

Pokud máte zájem o workshop například ve firmě, neváhejte mne kontaktovat.