Reference

Moc bych chtěla za kurz poděkovat. Když jsem se hlásila, čekala jsem něco úplně jiného a na první hodině jsem byla dost překvapená, ale především v tom pozitivním smyslu. Poprvé jsem ve svém životě slyšela a hlavně i na modelech viděla, jak fungují záda, břicho, rameno a proč bolí. Díky tomu si to člověk umí lépe představit a tedy i pochopit. Následující cvičení bylo občas jak z jiného světa, ale v druhé polovině jsem měla najednou dojem, že jsem se narovnala a vyrostla a že záda bolí méně nebo vůbec. Takže za mě určitě super a pro mě dobrý začátek po letech bolestí v bedrech.

J. D.


Na Vaše kurzy chodím s přestávkami už dva roky. Je to pro mě skvěle strávený čas. Vyhovují mi prostory, kde Vaše kurzy probíhají, časová dotace a hlavně to, jak kurzy vedete. Je to pro mě bezpečný a zdravý prostor. Mám vždy radost, když se na hodinu dostanu. Těší mě Vaše laskavost, citlivost a lehkost s jakou k účastníkům kurzu přistupujete. I v těžkých dnech z Vašich kurzů odcházím uvolněnější (dost často i vyšší :) ). Vyhovuje mi, že díky informacím od Vás mohu cvičit i doma. Těším se na další kurzy!

M. F.

Já kurz hodnotím velice pozitivně, měl pro mě velký přínos, jakož to člověk co měl špatné držení těla podpořené špatnými návyky z posilovny jsem se naučila, jak by měl vypadat správný postoj, uvolnily se mi klouby a přestali mě bolet záda, díky kurzu jsem se naučila co si hlídat a kam se mám snažit dostat. Díky tomu se mi i začala stahovat diastáza po porodu. Za kurz moc děkuji a doufám, že bude pokračování.

M. M.

Před rokem jsem úplně náhodou objevila na internetu Vaše hodiny cvičení. Řekla jsem si, že to zkusím a uvidím..Tenkrát ještě byly hodiny jednotlivé a tak jsem si vždy zarezervovala, dle pracovních možností, nepravidelně. Z každé hodiny jsem odcházela nadšená a hlavně, každá ta hodina uběhla neuvěřitelně rychle, pokaždé byla jiná, vždy jsem si odnesla nějakou novou informaci a co mě dostalo nejvíc, pokaždé jsem měla pocit, že nejsem jen "klientka do počtu". Pohodová atmosféra, i to, jak s každým z nás dokážete pracovat. Ani se tomu nedalo věřit, že je již hodina u konce...

Všechno cvičení je pak lehce zvládnutelné i doma, s tak běžnými věcmi, jako jsou třeba obyčejná židle, nebo ručník. Samozřejmě nedám dopustit na "ježka" :-), který je skvělým relaxem pro mé nohy po dlouhé 12h službě.

Přes léto jsem měla zdravotní stopku, přišla velká gynekologická operace, zákaz pohybu. S o to větší radostí jsem od září navštěvovala Váš tříměsíční kurz s pro někoho divným názvem, Diastáza, pánevní dno, bolesti zad. Bylo to přesně jako šité na míru. Dokonce tak, že jsem ho absolvovala duplicitně, přihlásila jsem se souběžně na stejný kurz dvakrát. I přes Vaše upozornění, že jde vlastně o totožné cvičení, jsem do toho šla, abych si vše lépe zapamatovala. Znovu jsem rozpohybovala s Vaší pomocí svoji stárnoucí tělesnou schránku :-) povyrostla o 1,5cm a mám tak znovu po letech opět výšku, jako když mi bylo 20. :-)

Ani jedna hodina nebyla stejná, rovnoměrně začleněné protahování, posilování, relax a hlavně pohoda, kterou kolem sebe šíříte. Na úvod každé hodiny trocha anatomie s názornými modely, kdy jsme si mohly doslova ošahat místa, kam budeme následně směřovat své pohyby. Všechno se vším souvisí :-)

Super je také to, že zohledňujete naše různé drobné "handicapy", ať už je to aktuálně bolavé koleno, rameno, nebo třeba u někoho kyčel. Provedení jednotlivého cviku vždy přizpůsobíte aktuálním podmínkám :-).

Shrnula bych to tak :-) od mikropohybu k narovnání.

Moc děkuji a těším se na každou další hodinu, kterou díky Vám, věnuji sobě.

M. B.

Do kurzu jsem se přihlásila 10 měsíců po porodu hlavně kvůli velké bolesti zad v oblasti beder. A také kvůli občasné inkontinenci, která mě po porodu trápila především při kýchnutí či zakašlání.

Vůbec jsem netušila, co mám od kurzu očekávat. Ale už po první lekci jsem byla nadšená. Líbilo se mi, že jste vždy na začátku měla teoretickou část, kde jste nám kromě výkladu názorně ukazovala, jak má být páteř správně postavena apod. Co mě překvapilo a líbilo se mi, že cvičení (zprvu :-D) není zas až tak fyzicky náročné a jedná se spíše o "mikropohyby", které jsou však velmi účinné. Bylo také bezva, že jste cviky s námi prošla pečlivě, tudíž jsem je poté mohla praktikovat doma a zlepšení se dostavilo velmi brzy.

Kurz hodnotím velmi, velmi kladně. Předčil má očekávání. Nejen, že mě přešla bolest zad, která mě trápila a dosud se znovu neobjevila, ale díky Vám a Vašemu kurzu vím, jak cvičit a co dělat, kdyby mě zase začala trápit. S inkontinencí též problémy odezněly. No a jako bonusy beru to, že se zlepšil můj sexuální prožitek, který po porodu také nebyl takový jako před, dále že se mi oploštilo břicho, to jsem vůbec nečekala. Snad jen jedna v dobrém slova smyslu nevýhoda je, že správným narovnáním jsem povyrostla, což při mé výšce není zrovna žádoucí. :-D

Myslím si, že kurz máte velice dobře poskládaný a za mě není třeba nic měnit. Je rozmanitý, cvičení není nudné, přestože se jedná o pohyby v malém rozsahu. Super je střídání cviků na zemi, ve stoje v sedě na židli tím pádem je možné cvičit doma, v práci, v podstatě kdekoli.

Já Vám musím za kurz velmi poděkovat a jak jsem Vám již psala, mrzí mě, že teď mi to nevychází a nemohu jezdit na otevřené hodiny cvičení.

I. K.

Díky Vašemu kurzu jsem se dozvěděla mnoho potřebných a důležitých věcí o tom, jak fungujou záda, pánevní dno, mechanismus chůze. Běžně se při cvičení vysvětluje tak maximálně, jak správně udělat nějaký cvik, ale už nikdo moc neříká, na co to je vlastně dobrý, jaký to má propojení přímo s tvým tělem a kde se v něm co vlastně děje, když ten daný cvik cvičíš. A zároveň, jaký to má dlouhodobý přesah. Je super jednak proto, že člověk opravdu ví, jestli mu to dává smysl nebo ne a taky protože si dokáže propojit vlastně všechny ty cviky do takové mozaiky, která může pozitivně ovlivnit celkové držení zad, práci panevního dna a chůzi jako takovou.

Osobně mě cvičení moc mile překvapilo. Cítila jsem se krásně opečovaná. Dozvěděla jsem se mnoho důležitých věcí ohledně postavení zad, různých mechanismů, které v rámci mého těla v těchto oblastech fungují. Zvlášť jsem ocenila, jak citlivě bylo vždy cvičení vedené, že záleží na mně, co a jak cítím a co a jak cvičím. Cvičení nebylo úplně jednoduché v tom smyslu, že by člověk hned na první lekci udělal všechno tak, jak by to mělo ideálně být, ale kousek po kousku, lekce po lekci se přibližoval k tomu, jak by to asi mělo být a Jana nás tímhle procesem opravdu moc hezky provázela a povzbuzovala, abychom vydržely. Musím říct, že jsem vždycky po lekci cítila uvolnění a díky tipům na cviky, které může člověk dělat téměř kdykoli a kdekoli, bylo možné po troškách pokračovat každý den. Což jsem velmi ocenila. Člověk může cvičit a přitom se nemusí převlékat do sportovního a nemusí si denně vyhradit hodinu jen na to. To ocením zvlášť s malým dítětem.

Bylo to super a určitě budu pokračovat dál.

Díky Jani .

M. T.

Koncept kurzu mi celkově velice vyhovoval. Překvapilo mě, jak moc je to spíš práce hlavy, než svalů a jak takové několikaminutové přemlouvání kyčle k pohybu 2 mm udělá člověku dobře :-D.

Hned po 2. lekci mě přesraly bolet kyčelní kosti, se kterými jsem si vůbec nevěděla rady. Celkově se mi mnohem lépe chodí, sedí, dýchá. Když mě něco začne trápit, zacvičím si pár cviků a cítím znatelnou úlevu.

Cvičení chválím kudy chodím a těším se na pokračování.

V. K.

Dobrý den, paní Jano,

srdečně Vás zdravím. Děkuji za cvičební hodiny strávené pod Vaším odborným vedením a Vaším milým přístupem. Bylo mi opravdu velmi příjemně. Kurz byl pro mě rozhodně velkým přínosem. Ač jsem zvyklá téměř celý život věnovat se cvičení (jsem ročník 1958), již při první lekci jsem zjistila, že mé cviky a dosavadní návyky byly mnohdy kontraproduktivní. Vaším kurzem jsem se naučila denně si připomínat a kontrolovat se, jak stojím, sedím, ležím, vstávám,..., aby byla páteř, hrudník, nohy, no prostě celé tělo v té správné a přirozené poloze, která pro mě samozřejmostí dříve nebyla a předejít tak nepříjemným bolestem v mém případě hlavně beder, kyčle, kolena. V průběhu kurzu jsem zaznamenala jisté uvolnění a ulehčení od těchto bolestí a díky pokračování cvičení i doma věřím, že vymizí úplně. Jsem vděčná za velkou zásobu cviků, ze kterých si mohu sestavovat každodenní cvičení.

Bylo mi velkým potěšením seznámit se s Vámi. Vaše práce je velice záslužná, které si (dle mého názoru) musí vážit a ocenit každá klientka Vašeho kurzu.

 A. D.

Za mě je kurz skvělý, moc se mi líbí i ta teorie a ukázky všech svalů a plotýnek a zkrátka ty kostlivce, co s sebou máte. I způsob jakým mluvíte mi přišel super, dovedla jsem si představit, co se po mně chce, i když se mi to nezřídka nevedlo provést. Maličký pokrok jsem udělala v práci a přesunula jeden z našich 3 monitorů, abych se k němu nemusela pokaždé uklánět...no a je pravda, že minutku dvě si člověk během dne najde na pohoupání pánve, narovnání zad...stačí si vzpomenout. Do života na kole to zapojit nejde, ale do běžných úkonů během dne ano.

T. V.